Ako predať nehnuteľnosť – „Home staging“

Ako predať nehnuteľnosť

Ako predať nehnuteľnosť – „Home staging“

V článku si rozoberieme ako predať nehnuteľnosť čo najvýhodnejšie vďaka „home stagingu“ a prečo má zmysel investovať energiu do tejto činnosti.

Čo pojem home staging znamená?

Home staging je v jednoduchosti úprava nehnuteľnosti tak, aby zaujala čo najvačší počet kupujúcich a zároveň odlíšila nehnuteľnosť od ostatných. Po home stagingu má nehnuteľnosť pôsobiť  upravene, štýlovo a jedinečne, aby prilákala oči záujemcov. Viac sa tejto téme venujem v článku zariaďovanie interiéru.

Prečo je home staging dôležitý?

Predstavme si, že kupujeme ojazdené auto. Máme zhruba predstavu o modeli, type, maximálnom počte najazdených kilometrov a roku výroby auta. Všetky parametre auta zadáme do vyhľadávača a v sekunde nám vybehne niekoľko ponúk. Ako tak prezeráme a rolujeme si stránku, niektorá ponuka nás zaujme a chceme sa o nej dozvedieť viac. Prečo?

Je to jednoduché, prilákala nás fotka daného inzerátu. Pravdepodobne auto na fotke pôsobilo unikátne a zdalo sa nám, že je lepšie ako ostatné. Zrejme si majiteľ alebo autosalón dal na fotení a úprave auta záležať, aby neuniklo pozornosti kupujúcich. To iste platí aj pri nehnuteľnostiach a predávajúci nesmie zanedbať tento doležitý krok prípravy nehnuteľnosti na predaj.

Je veľká pravdepodobnosť, že pekne upravená nehnuteľnosť sa predá rýchlejšie a drahšie ako konkurenčná.

Na záver si prezrite galériu, čo všetko dokáže pekná úprava priestoru a profesionálne nasnímanie nehnuteľnosti spraviť s vašim domovom.